Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozběhni se k překážce rychlými kroky, abys - jakmile se k ní dostaneš - mohl nabrat výšku. Nohu dej na zeď zhruba ve výšce pasu a ruce natáhni nahoru, aby ses chytil okraje. K získání příhodné výšky se musí stěny dotýkat špičky tvých nohou a měl bys mít pocit, že jdeš po vodorovné ploše, spíš než po vertikální zdi.Pokračuj v běhu po zdi druhou nohou. To pomůže, zejména pokud se při prvním odrazu dostaneš na vrchol jen jednou rukou. Pokud dále využiješ své pohybové energie běhu, měl by ses dostat nahoru oběma rukama a s nohama pokrčenýma pod tělem (viz. obrázek vpravo).

Odtud jde o standardní techniku planche. Rukama se chytni přes okraj, abys měl větší pákovou sílu, než jen v samotných prstech. Přitáhni okraj zdi k hrudníku, lokty přesuň do strany a vzhůru. Začátečníci možná nebudou schopní dostat nahoru oba lokty najednou, ale je důležité nemít na okraji zdi předloktí, protože to činí celý pohyb mnohem složitějším.

Odtud bys měl být schopen vytáhnout se až k pasu. Dalším krokem je dostat nohy nahoru / přes zeď. Nejlepším způsobem je předklonit se a švihnout jednou nohou dozadu. Vyskoč nahoru využívaje pohybovou energii vracející se nohy. Začátečníci se budou jistě cítit jistější, když budou vyskakovat do strany, ale jak se budeš zlepšovat, měl bys pokrčené nohy prostrčit pod sebou, abys mohl bez potíží běžet dál.