Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco tak jednoduchého, jako je skok, se může stát velmi komplexním v závislosti na okolnostech. Důležitá je dobře zvládnutá technika dopadu a parakotoulu, ale ani ta nepomůže, pokud není pozice ve vzduchu správná.

Pozice při letu vzduchem a přeskakování by měla být následující: brada skloněná dolů, oči sklopené k dopadové ploše, ruce od těla natažené dopředu pro lepší stabilitu, svaly napjaté, trup mírně nakloněný vpřed, nohy přikrčené u těla, prsty směřující k zemi. Jakmile se země přiblíží, nohy se natáhnou, ale na vrcholu letové dráhy jsou nohy stále přikrčené u těla a mírně vepředu. Na začátku skoku také každý švihne rukama, aby získal potřebnou vzdálenost, ale během letu se ruce musí vrátit do polohy před skákajícím.

Občas je těžké udržet pozici rukou, zvláště pokud se jedná o větší skok. Důležité je udržet je před sebou. Ruce natažené vzhůru nutí povolit semknutou polohu těla a dopad je tak mnohem horší. Rukama lze pohyb trochu vyvažovat, ovšem je rozdíl mezi vyvažováním a nekontrolovaným panickým máváním rukama.