Jdi na obsah Jdi na menu
 


návod na GTA San Andreas 1


I. Los Santos

a) Beginning

1) In the Beginning

Začátek je jednoduchý, policajti vás vyhodili z auta a na vás zbylo kolo. Naskočte na něj a jeďte dle mapy ke svému domku.

2) Big Smoke

Uvnitř najdete Smokieho, který vás zavede na hřbitov. Po několika scénách vás napadne konkurenční gang, naskočte na kolo a jeďte za svými kámoši. Stačí jenom zdrhat před fialovým autem.

3) Ryder

Ryder bydlí hned vedle vašeho domu. Zajděte za ním a spolu jeďte k holiči, vyberte si střih a pak vyjděte ven. Naproti je pizzerie, spolu s Ryderem tam běžte a kupte si jednu porci. Kámoš se rozhodne pro přepadení, ale prodavač je chytřejší a vyžene vás oba ven. Chlápka můžete zabít a získat od něho brokovnici, nebo utéct pryč. Tak či tak, jeďte zpět ke svému domu.

b) Sweet Johnson

1) Tagging Up Turf

Další úkol dostanete ve Sweetyho domě, který je kousek od vás. Spolu s nim půjdete přestříkat tagy z konkurenčního gangu. Úkol je jednoduchý - najděte všechny požadované tagy a přestříkejte je, na mapě se objeví jako zelené čtverečky. U posledního, 6. tagu, který máte přestříkat, vás hra naučí, jak přelézat ploty a jiné objekty, čímž se dostanete na střechu, kde je 6. požadovaný tag. Spolu se Sweetym odjeďte zpět domů. Celkově je ve hře 100 míst s tagy, je to podobné jako skryté balíčky v GTA VC.

2) Cleaning the Hood

Spolu s Ryderem jdete navštívit kámoše, zjistíte že je závislý na cracku. Pojedete za dealerem, kterého následně zabte a seberte z jeho těla baseballku. Spolu s Ryderem jeďte k blízkému stavení, kde je sídlo Crack Den, uvnitř zabte všechny chlápky, postačí na to baseballka. Nakonec jeďte zpět domů.

3) Drive-Thru

Opět před barákem Sweetyho je další úkol. Spolu s vaši bandou pojedete do rychlého občerstvení, cestou zpět uvidíte fialové auto konkurenčního gangu a následuje honička. Vašim úkolem je dohonit nepřátele a nechat Rydera nebo Sweetyho, aby po nich stříleli. Pokud je zabijete, nezapomeňte z jejich těl sebrat samopal Tec. Odvezte svou bandu zpět domů a Smokyho do svého příbytku.

4) Nines and AKs

Dojeďte se Smokie k Ninesovi, který prodává zbraně. Procvičíte se ve střelbě, ale hlavně poznáte slabinu vozu, stačí střelit do benzínové nádrže a hotovo. Zbraně si ještě nemůžete kupovat.

5) Drive-By

Pohodová mise, stačí se projet se svými kámoši po okolí a zabíjet konkurenční gang. Až pobijete 4. skupinu, tak zajeďte do Pay and Spray, kde vám změní auto a pak jeďte zpět domů. Ze zabitých nepřátel sbírejte munici a peníze.

6) Sweet's Girl

V telefonu vás Sweety požádá o pomoc, je se svou dívkou obklíčen a vy máte omezený časový limit, ve kterém mu musíte pomoct. Seberte nejbližší auto a jeďte tam. Až dorazíte k označenému místu, tak přejeďte autem co nejvíce nepřátel, pak vystupte a dodělejte zbytek. Musíte zabít všechny a potom odvezte Sweetyho s jeho holkou zpět domů.

c) Cesar Vialpando

1) Cesar Vialpando

Úkol dostanete před barákem Sweetyho. Máte jet do garáže pro speciální vozidlo s pérováním. Dojeďte do příslušného místa, kde vás mechanik seznámí s autem. Couvejte s autem dozadu a vjeďte do garáže, kde si můžete auto vylepšit. Jeďte nakonec do místa, kde je již připravená soutěž v "hopsání" aut. Nejdříve si musíte vsadit a pak již začne samotná soutěž. Úkol je jednoduchý - v dolním rohu máte žlutý kruh a postupně tam nabíhají šipky, podle nich máte klikat na numerické klávesnici. Takže pokud naběhne šipka doleva, tak stiskněte NUM 4, čímž auto hupsné doleva. Snažte se, aby šipka byla co nejvíce v kruhu, za to dostanete maximum bodů. Pokud získáte víc než soupeř, vyhráli jste a dostanete vsazenou částku. Odjeďte s tímto vozem zpět do svého domku, kde ho uložte do garáže.

2) High Stakes, Low-Rider

Na další úkol potřebujeme "hopsající" vozidlo. Určitě vám zavolá Cesar. Běžte za ním, na mapě se objeví CV, dojeďte tam a zúčastněte se nelegálních závodů ve městě. Pokud jste nerozmlátili své vozítko, tak v pohodě vyhrajete. Neměl by to pro vás být problém, stačí jet podle červených kuželů. Pokud dojedete jako vítěz, získáte 1000 $.

d) Ryder

1) Home Invasion

Navštivte Rydera, je to ta budova hned vedle vašeho domu, běžte za ním večer a spolu jeďte za kolonelem vybrakovat mu jeho barák plný zbraní. Musíte splnit úkol do svítání, takže si pospěšte. Dojeďte dle mapy na příslušné místo a vstupte do budovy. Držte [ALT], čímž se budete plížit po jeho domě. Sesbírejte nejméně 3 bedny a pak zdrhejte pryč. Pokud vám zbyde čas, tak se snažte sesbírat všechny bedny. Pozice všech beden : 2 bedny jsou nahoře v ložnici, další dvě jsou na chodbě v horním patře. Jedna bedna je v předsíní, další je v kuchyni.

2) Catalyst

Spolu s Ryderem pojedete vyloupit vlak plný zbraní. Dojeďte k nádraží a zabte všechny hlídky, pak přijede konkurenční gang, takže se někam schovejte a opět všechny zabte. Ryder vám řekne, abyste naskočili na vlak a budete mu házet bedny s municí. Držte levé myšítko, čímž zvýšíte sílu hodu a snažte se trefit Rydera, který jede v autě. Nakonec dojeďte do Pay and Spray a pak domů.

3) Robbing Uncle Sam

Opět zajděte za Ryderem a spolu jeďte do přístavu. Až dojedete na požadované místo, tak přelezte zeď, zabte stráž a střelte do číslicového panelu, čímž otevřete bránu. Ryder dojede s náklaďákem ke skladišti a tady opět zničte panel. Uvnitř jsou 2 chlápci, zabte je a naskočte na vozík, Ryder vám mezitím bude krýt záda, ale má omezený život. Vozíkem naložte všech 6 beden do vozu. Tlačítky NUM 2 a NUM 8 ovládáte zdvižný vozík. 4 bedny jsou ve skladě a zbytek je venku.

e) Big Smoke

1) OG Loc

Zajeďte s na policejní stanici a vyzvedněte si OG Loca. Cestou zpět se zastavíte za Fredym, který kdysi podrazil OG. Fredy však uteče na motorce a co hůř, vybírá si ty nejhorší cesty, samé klikaté uličky atd. Takže naskočte na motorku a následujte ho, snažte se pokud možno nespadnout a být stále vedle něho, OG se postará o palebnou sílu a vy se věnujte řízení. Po zabití OG po vás chce, abyste ho odvezl do restaurace. Zajeďte do bohatší čtvrtě a vysaďte ho tam.

2) Running Dog

Další úkol od Smoka. Spolu s ním jeďte na požadované místo. Uvidíte 2 chlápky z jiného gangu, Smoke jednoho sejme, ale druhý uteče, Na vás je, abyste ho dostihli a zabili, takže sprintujte za ním. Doporučují používat samopal a střílet na něho když bude na dohled. Pokud ho nedostihnete pěšky, tak získá auto a nastane automobilová honička, což už není tak snadné. Pokud ho nedostihnete ani v autě, tak vám zdrhne.

3) Wrong Side of the Tracks

Spolu se Smokem pojedete na nádraží, uvidíte, jak členové Vangos gangu naskakují na vlak. Chopíte se skvělé motorky Sancheze a pojedete za vlakem. Opět se věnujte řízení a palbu nechte na Smokovi. Snažte se jet podél vlaku, aby mohl střílet. Jediným problémem bude přejíždějící vlak z opačné strany. Pokud se vám podaří zabít 4 chlápky předtím, než dojede vlak k mostu, tak jste vyhráli, jinak musíte opakovat misi.

4) Just Business

Další z adrenalinových misí se Smokem. Spolu s ním jeďte do luxusního hotelu a uvnitř zabte ruské mafiány. Po vystřílení běžte ven, kde se zvrtne další mela. Spolu s kámošem naskočte na motorku, pro změnu bude řídit on a vy se starejte o palbu. Asi nejzábavnější mise, stačí střílet po nepřátelích. Docela si nahrabete dovednost v Machine Pistol. Až jim uniknete, tak dojeďte zpět domů, kde si uložte hru.

f) OG Loc

1) Life's a Beach

Tento úkol lze dostat pouze v době od 22:00 do 6:00. Navštivte OG a dostanete úkol. Zajeďte na pláž, kde probíhá party. Běžte za DJ a na všechny otázky odpovězte YES [Y]. K tomu, abyste získali přízeň, musíte předvést, že umíte tancovat, takže se vám opět objeví žluté kolečko a vy se budete snažit mačkat šipky ve správném pořadí. Pokud získáte nejméně 2500, pak budete moct s Djem jít do dodávky. Nasedněte na místo řidiče a odjeďte s autem do garáže.

2) Madd Dogg's Rhymes

OG vás požádá o získání zpěvníku od Madd Dogga. Naskočte na vozidlo a dojeďte k Madd Doggově vile. Jeďte po klikaté cestičce dolů, neboť hlavní vchod do domu je umístěn dole. Uvnitř vás čeká stealth mise. Prvního chlápka nožem zdoláte, dalšího v bazénu nezabíjejte, a radši ho obejděte. Postupně se tak dostanete do místnosti s knížkou, kterou seberte. Při cestě zpět zabte nejbližšího strážce, ten bude vybaven pistolí s tlumičem, kterou můžete bez problémů zabít všechny ostatní stráže a dostat se ven.

3) Management Issues

Úkol lze získat pouze v době od 12:00 do 5:00. OG by se potřeboval někoho zbavit, takže naskočte na vozidlo a dohoňte označené auto. Až se dostanete na dostřel, tak jemně poškrábejte kulkami lak, aby řidič vylezl, zabte ho a seberte auto. Jeďte s autem do dalšího místa, pokud jste auto moc poškodili, tak zajeďte do servisu. Na místě by měla být 2 auta, pro vás je připravené prostřední místo, najeďte tam a udržujte stejné postavení vozidla jako ta dvě zbylá. Auta se rozjedou a vy dojedete ke slavnosti udílení cen. Váš cíl nastoupí do vašeho vozu a nyní s ním jeďte na molo, kde shoďte auto do vody, ale nezapomeňte včas vyskočit.

Poznámka ScoKinga : Tady je alternativní konec. Můžou vás sledovat zabijáci, kteří vám budou dělat při vyskočení z vozidla na konci mola problémy. Pokud ale vyskočíte až nad vodou, můžete v klidu doplavat na břeh.

4) House Party

OG by chtěl udělat party, takže zajeďte zpět do svého příbytku. Naproti vašemu domu probíhá party, běžte tam. Po chvílí však už nesnesete tu hudbu a půjdete s Ryderem ven, kde proběhne invaze gangu Ballas. Připravte si samopal a zabte první vlnu, pak se nepřátelé objeví na mostě a nakonec zaútočí z bočních ulic.

g) C.R.A.S.H.

1) Burning Desire

Teď pro změnu budete makat pro zkorumpované poldy. Zajeďte do rychlého občerstvení, kde se setkáte s již známými poldy. Chtějí, abyste zlikvidoval gang. Zajeďte na požadované místo pro molotov koktejl a pak s poldy do příbytku těch grázlů. Použijte molotov a snažte se jím zasáhnout okna, dvě okna jsou na ulici a další 3 jsou za domem. Pokud jste je všechna zničili, tak se nepřátelé dají na útěk, ale objeví se další problém. Nevinná dívka uvízla v domě, takže běžte do baráku a v tom kouři se snažte dostat do kuchyně pro hasičák. Pokuste se najít cestu do horních pater k dívce. Spolu s ní se vydejte ven z budovy a odvezte ji k ní domů. Teď se stala vaší dívkou a můžete ji pozvat na rande.

2) Gray Imports

Policajti vám dají tip na likvidaci gangu Ballas. Zajeďte do doků a zabte ostrahu, opět je zde číslicový panel, který zničte a vtrhněte do skladu. Zlikvidujte vše. Někde uvnitř pod schodišti najdete skvělý samopal AK, pak se dejte nahoru, kde jsou šéfové Ballas a ruský mafián. Mafián uteče, takže se probojujte ven a naskočte na motorku. Není problém ho dohonit a rozstřílet mu auto.

h) Sweet Johnson - část 2.

1) Doberman

Sweety vás kontaktuje, takže jeďte do Ammunation a nakupte si zbraně, pak jeďte do Glendale Park, což je teritorium Ballasu, postřílejte co nejvíce fialových hajzlíků, dokud se území nezbarví do zelena. V okolí je objevují srdce a neprůstřelné vesty, takže se nebojte o zdraví. Pokud zlikvidujete všechen odpor, tak se území stane vaším a začne vám vydělávat peníze. Pro výplatu si zajeďte ke svému domku.

Celá mapa se pak zabarví dle teritoria daného gangu. Vaše území je malé a okolo vás jsou Ballas a Vangos, takže pokud chcete zvýšit své finance, tak stačí zajet na nepřátelské území a provést čistku.

2) Los Sepulcros

Úkol lze získat v době od 9:00 do 17:00. Spolu se Sweetym se rozhodnete zabít jednoho z vyšších členů Ballas gangu. Na začátku si naverbujte lidi (zamiřte na člena gangu a klikněte na [G]), naberte si 2 členy a spolu se Sweetym jeďte na hřbitov. Připravte si samopal a zabte tam každého, kdo se pohne, následně naskočte do auta a jeďte domů.

i) Los Santos Finále

1) Reuniting the Families

Spolu se Sweetym, Smokem a Ryderem pojedete do motelu s plánem sjednotit rodinu. Až dorazíte do příslušného místa, Sweety půjde nahoru. Mezitím však přijedou policajti, takže běžte do budovy osvobodit Sweetyho. Prostřílejte se přes motel až k němu a spolu s ním běžte na střechu, kde zabte 4 policajty ve vrtulníku. Nakonec s ním běžte na ulici, kde na vás čeká Ryder a Smoke. Opět další adrenalinová honička, vaším úkolem bude střílet po policajtech, takže by to neměl být problém, když máte AK. Na konci zuřivé cesty uniknete policejnímu vrtulníku a pak už jen pěšky domů.

2) Green Sabre

Pokecejte se Sweetym, mezitím vám zavolá Cesar, abyste za ním přijel. Až dorazíte na příslušné místo, tak si sedněte do auta, které je schované za mostem. Zjistíte, že Smoke a Ryder s několika Ballasy spolupracují se zkorumpovaným policajtem. Neprodleně jeďte za Sweetym, abyste ho varovali před pastí. Seberte nejbližší auto a jeďte za ním. Na místě postřílejte všechny Ballasy. Po jejich zabití však budete zatčení a odvezení kamsi na venkov.


II. Venkov

a) Badlands

1) Badlands

Zajděte nakoupit nějaké zbraně do Ammu-Nation a jeďte na určené místo. Až budete u chaty, tak vevnitř zabte toho chlápka, vyfoťte jeho mrtvolu a zmizte.

2) First Date

Po splnění předchozího úkolu budete mít telefonát od Cesara a na mapě se vám zjeví otazník, ke kterému se vydejte. Venku si potom sežeňte auto a vyberte si některý ze znaků a splňte jej. Většinou je to nějaká honička atd. Kousek dále splníte i ty ostatní.

b) The Truth

Body Harvest

Vydejte se na farmu, kde šlohněte kombajn a dovezte ho na určené místo. Pokud máte slabý žaludek, tak nepřejíždějte kombajnem lidi J.

c) Badlands

1) King in Exile - Krátké video.

2) First Base, Gone Courting and Made in Heaven

Stavte se u Cataliny.

d) Catalina

Opět si můžete vybrat co za úkol chcete dělat. Jeden již máte za sebou (viz. výše), ale každý jste určitě dělali jiný, takže jsou tady všechny.

1) Small Town Bank

V bance se snažte u všech rukojmí udržet ruce nahoře, aby nespustili alarm. Ale mě se to nepodařilo, tak radši rovnou zabte ochranku, pak zničte automaty a vemte prachy. S Catalinou utečte zadním vchodem, budou po vás střílet policajti. Po jejich zabití ujeďte na motorkách do jejího úkrytu.

2) Tanker Commander

Před firmou nastupte do kamionu, pomalu zacouvejte k přívěsu a zapřáhněte jej. Ujíždějte k místu na mapě, majitele se nebojte a případně ho srazte.

3) Local Liquor Store

Jeďte k obchodu, ale jen o chvilku vás předběhnou nějací kovbojové a vykradou ho dřív. Pronásledujte je na čtyřkolce a snažte se vždy jet vedle nich, aby je Catalina mohla sejmout. Vždy když nějakého zabije, tak po něm vemte balík.

4) Against All Odds

Vejděte do sázkové kanceláře, tam dejte plastickou trhavinu na dveře a potom na trezor (samozřejmě postupně odpalte). Zdrhněte policajtům k nejbližšímu Pay'N'Spray a vraťte se do Catalinina domu.

e) Badlands

1) Wi Zu Mu

Jedná se o naprosto jednoduchý závod. Jen se nesnažte jezdit jak v NFS a jeďte opatrně.

2) Farewell, my love…

Znovu jde o závod, ale i tentokrát je úplně jednoduchý a ke všemu je to minulá trať, jen obráceně.

f) The Truth

1) Are you going to San Fierro ?

Za pomocí plamenometu spalte všechnu trávu, kdyby vám došly zásoby, vraťte se k boudě a doplňte je. Potom jděte k autu a bazukou sundejte vrtulník. Jakmile zlikvidujete vrtulník, nastupte do auta a vydejte se do San Fierra.