Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Základní technika - skok a dopad.

Vyskoč přímo nahoru z překážky a začni přitahovat nohy. Celé tělo drž pevné. K výskoku je třeba použít švih rukama vzhůru, ale ruce hned po švihu sniž do polohy přímo před sebou.
Když jsi v letu, prsty na nohou směřují k zemi.
Během celého pohybu by měly být tvé oči fixovány na místo, kde přistaneš. Lehce se předkloň, aby tvé nohy dopadly pouze s dopředným momentem síly.
Přistaň na špičkách. Zkus co nejvíce zamezit doteku pat a země. Dopadnutí na paty dává šok do zadní části nohy a znemožňuje tělu šok absorbovat. Lehce vytoč prsty na nohou směrem ven, přikrč kolena, vydechni pusou a rukama se dotkni země před sebou.
Ihned po dopadu co nejrychleji vyskoč nahoru. Toto zamezí bokům klesnout příliš nízko. Rychlé vyskočení zabrání vytvoření příliš velkého úhlu v kolenou (více než 90stupňů), který může vést ke zranění, a pohyb je také plynulejší.

Saut de fond je bez pochyby nejdůležitější technikou, kterou se z parkouru můžeš naučit. Studuj své dopady a uč se dopadat lehce. Opakuj tento pohyb stále dokola, dokud se dopad nestane takřka neslyšným. Zamysli se - čím tišší dopad, tím lehčí náraz a menší riziko zranění. Tento pohyb trénuj každý svůj trénink. Najdi si místo kolem půl metru nad zemí a trénuj to na něm (skok dolů, otočka a výskok zpět). Sám David Belle takovéto cvičení dělá 300x každé ráno.